Ana Sayfa
Duyurular
Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni Gerçekleşti

TIP FAKÜLTESİ MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi 2022-2023 Eğitim Öğretim Dönemi mezuniyet töreni 22 Haziran 2023 Perşembe günü SAÜ Esentepe Kampüsü Stadyum’da yapıldı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karabay, Dekan yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Emin Büyükokuroğlu, Dr. Öğretim Üyesi Abdullah Uçar, Sakarya Vali yardımcısı Ersin Emiroğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrah Doğan ve Prof. Dr. Özer Köseoğlu, Rektörlük Genel Sekreteri Abdulkadir Altınsoy, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Vefik Arıca, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet Bostancı, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Sakarya İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Aziz Öğütlü, Sakarya Tabip Odası Başkanı Dr. Fırat Karadeniz, SEAH Başhekim Yardımcısı Dr. Kayhan Özdemir ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yurt İdare Şube Müdürü Nuri Alkan mezuniyet törenini teşrif ettiler. 

Yeni mezun hekimlerimizin alana daveti ve yürüyüşlerini gerçekleştirmelerinin ardından saygı duruşu ve istiklal marşı ile tören programı başladı. Fakülte birincisi İpek Aslı Kurt’un konuşması, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karabay’ın açılış konuşması ile başlayan törende protokol konuşmalarının ardından öğrencilik dönemindeki fotoğraflardan oluşan video gösterimi yapılarak diploma takdimine geçildi. 

Fakülteyi derece ile bitiren İpek Aslı Kurt, Muhammed Yunus Balaman ve Funda Taşkın’a diplomalarını sırasıyla Sakarya Vali yardımcısı Ersin Emiroğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Emrah Doğan ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Karabay takdim ettiler. 

Yeni mezun hekimlerin diplomalarını hocalarından almalarının ardından Acil Tıp Derneği’nin Yılın En Başarılı İntörn Doktoru ödülü de İpek Aslı Kurt’a Prof. Dr. Yusuf Yürümez tarafından takdim edildi. 

Son kısımda Mezuniyet Töreni Düzenleme Kurulu koordinatörü Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Uçar’ın ‘’Hekimliğe Hoşgeldin’’ konuşmasının ardından kep atmak için geri sayım başladı ve ailelerin çoşkulu ve heyecanlı katılımı ile yeni mezunlarımızın kepleri göklerle buluştu.