Ana Sayfa
Fakülte
Dekan Mesajı
DEKAN MESAJI

DEKAN MESAJI

Prof. Dr. Fatih ALTINTOPRAK

0 (264) 295 66 30

ÖZGEÇMİŞ 

 

Değerli Öğrencilerimiz;

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesine hoş geldiniz. Bildiğiniz üzere hekimlik tüm insanlık tarihi boyunca varolmuş ve dünya durdukça varolmaya devam edecek çok  saygın ve değerli bir sanattır. Birçok alanda Türkiyenin en güzide ve önde gelen üniversitelerinden birisi olan Sakarya Üniversitesi bünyesinde bulunan Tıp Fakültemizin temel amacı bilgili, görgülü, deneyimli, nitelikli ve etik değerlere sahip hekimler yetiştirmektir. Hekimlik eğitim süreci üst düzeyde gayret, özveri, sorumluluk bilinci ve kararlılık gerektiren bir süreçtir. En az sizlere bu olgunlaşma ve gelişme sürecinde eşlik edecek öğretim üyelerimiz kadar sizlerin de üzerine düşen sorumlulukları büyük bir sabır ve gayretle yerine getireceğinize yürekten inanıyoruz.

Hekimlik bir sanattır ve her sanat eğitiminde olduğu gibi hekimlik eğitim süreci de bazı meşakkatler içermektedir. Fakat bu yolun sonunda paha biçilemez bir ünvan, bir meleke, bir yetki kazanacaksınız; hekim olacaksınız ve insan hayatına dokunacaksınız. Bu nedenle eğitim sürecinize başlarken ideallerinizin olması, hedeflerinize doğru büyük bir azim ve inançla yürüme kararlığında olmanız, sanatınızı bilimin ışığında öğrenme azminde olmanız, araştıran, soru soran bireyler olmanız ve en sonunda insan sağlığına dokunacak insanlar olacağınızın bilincinde olarak hekimlik sanatını öğrenme gayretinde olmanız son derece önemli ve değerlidir. Bu kararlılıkla yola çıkan siz genç hekim adaylarına bu sanatı geçmişten gelen deneyimler ile harmanlanmış şekilde güncel bilimsel veriler ışığında, yeterli bilgi ve deneyime sahip olacak şekilde, en son teknolojileri kullanarak, yeni fikirler araştırıp bilimsel çalışmalara katılarak ve bu süreç sonunda tek bir insandan başlayarak evrensel olarak tüm insanlığa değer katabilecek şekilde yetişmenizi sağlamak fakültemizin temel gayesidir.

Fakültemizde çok güçlü bir eğitim kadrosu mevcuttur. İlk 3 yıl içerisinde tamamlanacak olan Temel Bilimler Eğitimleri; teorik dersler yanında donanımlı araştırma laboratuvarları, deneysel araştırma merkezi ve klinik beceri laboratuvarılarında uygulamalı olarak da gerçekleştirilmektedir. Klinik Bilimler Eğitimleri ise tüm çağdaş olanaklara sahip, sadece Sakarya’ya değil bölgesindeki diğer illerden gelen hastalara da hizmet verebilme kapasitesine sahip, bünyesinde birçok Yandal Kliniğini de barındıran Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilmekte ve çok deneyimli eğitim kadrosu gözetiminde bilgi, görgü ve deneyimlerin arttırılma imkanına sahip olunmaktadır.

Değerli genç hekim adayı arkadaşlarımız; hedefiniz bilgili, çağdaş bilimsel gelişmeler  ve imkanlar ile donatılmış, etik ve insani değerlere saygılı, çağını yakalayıp gelecek perspektifinde yer almayı arzulayan ve son derece deneyimli eğitim kadrosu tarafından yetiştirilmiş birer hekim olarak mezun olup insan hayatına dokunmak ise doğru yerdesiniz.

 Sevgi ve saygılarımla