Ana Sayfa
Fakülte
Dekan Mesajı

Dekan Mesajı

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi sayfalarına hoş geldiniz.


Tıp Fakültemiz, ülkemizin köklü ve geleneği olan bir üniversitesi olan Sakarya Üniversitesi bünyesinde 2007 yılında kurulmuş olan fakültelerinden birisidir.

Tıp Fakültemiz, ulusal ve uluslararası bilim dünyası ile işbirliğine önem veren, kurumsal kültürü ve kimliği güçlü bir eğitim kurumu olmayı, ülkemiz ve dünya gerçeklerine duyarlı, sosyal, bilimsel ve kültürel olarak donanımlı, araştırıcı ve yapıcı hekimler yetiştirmeyi temel hedef olarak almıştır.

Bu amaçla, genç meslektaşlarımızın iyi bir tıp eğitimi almalarının yanı sıra, yüreklerinde insan sevgisi, vatan sevgisi, ulus sevgisi olan, ülkesine ve değerlerine bağlı hekimler olarak yetiştirilmeleri amacıyla, nitelikli bir eğitim kadrosuyla görev yapmayı sürdürmek hedef ve azmindeyiz.

Ulusal ve uluslararası bilim ve teknoloji dünyasındaki gelişmeleri yakından takip eden Sakarya Üniversitesi ve yeni kurulan Tıp Fakültesi çağdaş olanaklara sahip hastanesi ile, bölgesel ve ülkemiz ihtiyaçları temelinde uluslararası standartlarla kaliteli sağlık hizmeti sunmak, bilimsel çalışmalar ve yayınlarla uluslararası düzeyde saygın bir konumda yer almayı hedeflemektedir. 

Tıp Fakültemizin bu günlere gelmesinde emeği geçen tüm akademik ve idari kadrodaki çalışanlarımız ile bizi destekleyen kişi ve kurumlara şükranlarımızı sunuyoruz. 

Saygılarımızla..