Ana Sayfa
Fakülte
Dekan Mesajı
Dekan Mesajı

Dekan Mesajı

Sevgili Gençler,

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesine hoş geldiniz. Tıp Fakültemiz, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden birisi olan Sakarya Üniversitesi bünyesinde 2007 yılında kurulmuştur. Fakültemizde eğitim ve öğretimdeki temel amacımız nitelikli ve etik değerlere sahip hekimler yetiştirmektir. Eğitim ve öğretimde fakültemize düşen önemli görevler yanında sizlerin de taşıyacağı önemli sorumluluklar vardır. İdeallerinizin olması, başarıya inançla yürümeniz, değerlerinizden vazgeçmemeniz, bilimsel düşünceden ödün vermeyen, araştıran, sorgulayan bireyler olmanız, “önce insan” demeniz bizler için önemlidir. Bunun yanında bilimsel açıdan güçlü, evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreten, katılımcı ve araştırmacı hekimlerin yetişeceği ortamları sağlamak da bizim payımıza düşen görevlerdir.

Fakültemizde tıp eğitimini 140’ın üzerinde güçlü bir eğitim kadrosu ile sürdürmekteyiz. İlk üç yıl eğitim teorik dersler yanında donanımlı araştırma laboratuvarları, deneysel araştırma merkezi ve klinik beceri laboratuvarında uygulamalı olarak verilmektedir.  Çağdaş olanaklara sahip hastanesi Sakarya iline ve bölgedeki diğer illere hizmet vermekte ve staj dönemlerinde sizlere yan dallar dahil tüm tıp branşlarında bilgi, görgü ve deneyiminizi artırma imkanı sunmaktadır.

Fakültemiz; kurumsal yapısı, tıp eğitimi ve akademik kadrosu ile geldiği bu noktada verilen eğitimin kalitesini belgelendirmek amacıyla 2020 yılında Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneğine başvurusunu yapmış bulunmaktadır.  

Değerli Gençler,

İdealiniz hekimlik mesleği ve amacınız iyi bir doktor olmak ise, sizleri yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak için donanımlıyız, gönüllüyüz ve hazırız. Ancak unutmayınız ki bu yol bir o kadar zor ama bir o kadar da onurludur. İdealleri olan tıp fakültemiz, idealleri olan öğrencileriyle geleceğe yürüyecektir.

Hepinize selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Prof. Dr. Oğuz KARABAY